Arcgis – co to jest?

ArcGIS to aplikacja dająca możliwość na pracę w grupie, umożliwia ona korzystanie z|obsługę map, scen, aplikacji, warstw analiz i danych. Stwarzanie ich oraz przekazywanie. System ArcGIS  jest pakietem programów skierowanym do pracy na danych informacji przestrzennej GIS. W skład pakietu wchodzą aplikacje ArcMAPm ArcCatalog, ArcToolbox, ARcScene i ArcGLobe.

Pakiet można urozmaicić o kolejne aplikacje w zależności od wymagań wykonywania zadań z zakresu|dziedziny analizy GIS i podobnych. Dzięki ArcGIS jesteśmy|możemy być w stanie stworzyć w szybki i łatwy sposób mapy terenów i interaktywnych map, na których mogą zostać umieszczone informacje|dane. Taka realizacja sprawić może o wiele prostsze poszukiwania przez klientów danego sklepu w centrum handlowym, bądź precyzyjnego rozlokowania działów w dużych korporacjach. Możliwości tworzenia map użytkowych to tylko nieliczna z wielu możliwości jakie można zrealizować za pomocą systemu ArcGIS.

Do rzetelnego przystąpienia w stworzeniu map z pakietem nie potrzeba specjalnych umiejętności, a w przypadku trudności zawsze można zajrzeć na stronę producenta w sekcji pomoc.