Jak wybrać okulary?

Wybór oprawek do okularów nie jest rzeczą trywialną. Twoje okulary są częścią ciebie i, w wielu przypadkach, nosisz je przez większość dnia. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich oprawek, które nie tylko będą dobrze wyglądały ale także będą wyjątkowe wygodne. Dobre okulary to przede wszystkim takie, których nie czujesz. Jak wybrać okulary, aby spełniły wszystkie wymagania?

Rodzaj soczewek

Jeśli potrzebujesz silnej korekty odradzamy wybór ramy, która jest zbyt duża (szerokość i wysokość), ponieważ stanie się ciężka i zmniejszy komfort noszenia okularów przez długie okresy. Ponadto noszenie dużej ramki sprawia, że ​​trudniej jest patrzeć ponad okularami, aby zobaczyć swoje otoczenie, na przykład ludzi lub ekran.

Do dalekiego i bliskiego widzenia (prezbiopia) potrzebujesz ramy o dużej wysokości, abyśmy mogli zintegrować różne pola widzenia w soczewkach. Możesz wstępnie wybrać nasze modele, które są kompatybilne z soczewkami progresywnymi. Znajdziesz je w katalogu „progresywny”.

Kształt twarzy a wybór okularów

Istnieją proste zasady, które można zastosować, aby wybrać oprawkę odpowiadającą kształtowi Twojej twarzy.

Masz długą i kwadratową twarz? Czoło, policzki i podbródek mają tę samą szerokość. Twoja twarz jest prawie tak duża, jak szeroka. Jakie oprawki więc wybrać? Generalnie okrągłe lub owalne kształty złagodzą nieco Twoje rysy twarzy. Geometryczne kształty (choć odradzamy wybór kwadratowej ramki) mogą uwydatnić Twoją osobowość.

Masz okrągłą twarz z zakrzywionymi liniami? Szerokość i długość są takie same, a najszersza część twarzy znajduje się wokół oczu i policzków. Jakie okulary sprawdzą się w tym przypadku? Jeśli chcesz wydłużyć twarz, możesz wybrać prostokątną i wąską ramkę. Lekki most sprawia, że ​​oczy wyglądają na większe. Okrągła ramka podkreśli kształt twojej twarzy, co może uwodzić bardziej ekscentryczne osobowości.

Twoja twarz jest owalna? Jest to długa i cienka twarz i często jest uważana za idealną formę ze względu na dobrze wyważone proporcje. Jakie ramy? Zaletą owalnej twarzy jest to, że możesz nosić cokolwiek. To Twoja osobowość i styl poprowadzi Cię w wyborze okularów. Bardziej kątowe kształty ram, w szczególności z szerokimi skroniami, przyniosą pewną charyzmę na powierzchnię. Jeśli chcesz zaakcentować swoją twarz, możesz wybrać bardziej owalny lub okrągły kształt lub wybrać częściowe lub niewidoczne kształty.

Jaki kolor okularów wybrać?

Kolor twojej ramki nadaje twojej twarzy prawdziwy charakter. Ciemne ramki (czarne, ciemnoniebieskie, ciemnoszare) są wyraźnie widoczne i wyróżniają się, ponieważ zapewniają często silny kontrast ze skórą. Lżejsze kolory są bardziej subtelne i łatwo się mieszają. Lubisz prostotę? Potrzebujesz koloru w cieniu koloru włosów. W ten sposób okulary będą organicznie wtapiać się w Twoją twarz. Dla jasnych oczu, nie wahaj się wybrać podobny kolor lub zimny kolor (niebieski, zielony, jasnoróżowy). Dla ciemnych oczu, przejdź na ciepłe kolory, ale nie za krzykliwe (bordowy, brązowy …). Jeżeli jesteś osobą odważną śmiało możesz poszaleć z kolorem i postawić np. na wyrazistą czerwień czy pomarańcz.

 

Podejmuj mądrą decyzję wybierając okulary. Dla większości z nas jest to zakup na lata. Warto więc przymierzyć kilka par i przemyśleć decyzję. Pamiętaj także o wygodzie noszenia.