Problem nadmiernego pocenia się

Problem nadpotliwości dotyczy dużo osób. Uciążliwość ta robi, że bez względu na panującą porę roku, albo również temperaturę zaczynamy oblewać się potem. Zalane plamy pod pachami, nie prezentują się ładnie. Również nieustająco wilgotne dłonie sprawiają, iż tracimy pewność siebie. Ażeby pozbyć się tego ograniczającego problemu, decydujemy się na skorzystanie z rozmaitych metod, jakie dają większy albo mniejszy wynik.

Wybierz metodę dla siebie

Większość jednostek, aby zaradzić sobie z potem używa antyperspirantów i zazwyczaj wywołuje to spodziewany rezultat. Niestety, u osób cierpiących na przesadne pocenie się, tego rodzaju podejście nie przynosi efektów. W takim wypadku reklamuje się skorzystanie z należytych medykamentów, jakie są przeznaczone do walki z zbędną potliwością. W aptece możemy odnaleźć różnorodne medykamenty. Jednak to czy będą skuteczne, czy też nie, w dużej mierze zależy wyłącznie od naszego organizmu. Farmaceutyk, który u jednej osoby podziała w 100 procentach, u kogoś drugiego może nie przynieść żadnych rezultatów. Dużo jednostek decyduje się dodatkowo na dostosowanie zdrowej diety. By zminimalizować potliwość powinniśmy zrezygnować lub przynamniej zminimalizować ilość zjadanych silnych przypraw i straw. Należałoby również rozpatrzyć ograniczenie picia ciepłych trunków, zwłaszcza kawy. Podobnie jak w przypadku specyfików, otrzymane rezultaty mogą być różnorodne w wypadku każdej osoby.

CZYTAJ TAKŻE – leczenie nadpotliwości botoksem w klinice VESUNA

Zadbaj o swój komfort

Jeżeli ani leki, ani naturalne metody nie dostarczyły zamyślonego skutku, jest jeszcze jedna szansa. Jeszcze więcej jednostek chorujących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi używającemu toksynę botulinową, tzw. botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny w miejsce występowania nadmiernego pocenia się. Tym sposobem są zatkane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co powoduje przerwanie wydzielania się potu przez okres od sześciu miesięcy do dwunastu. Można ponadto zdecydować na uleczanie Thermi Dry, którego zamiarem jest totalne zablokowanie gruczołów potowych, poprzez zagrzanie ich w sposób kontrolowany. Jednakowo jak w ubiegłym przypadku, zmniejszamy w ten sposób liczbę wydalanego potu. Jednakże tu uzyskany wynik jest na trwałe, bez cyklicznego powtarzania zabiegu.