Smog i odszkodowanie

Od kilku tygodni wiele pisze się o smogu, o jego złym wpływie dla naszego zdrowia, co parę godzin publikuje się wiadomości w portalach w tej kwestii. Podobno jak się mu przeciwstawić, mamy możliwość dla przykładu: pozwać miasto za pobrudzony budynek, zwłaszcza jego zepsutą fasadę. Co interesujące, mamy możliwość również wymagać oddania opłaty klimatycznej, co uwierzytelnia przyjazny bezpłatny prawnik.

Jednak w ważkiej sprawie którą jest zdrowie człowieka, pozew do sądu nie będzie możliwy z wyjątkowo prostej racji – niebywale trudno jest wykazać, iż skażone powietrze miało ujemny wpływ na zdrowie, że przyczyną określonej choroby jest smog. Tego typu dolegliwość mogły spowodować wielorakie powody, tego rodzaju jak palenie papierosów, odżywianie, ogólny styl życia. Z tego powodu też tego typu pisma nie trafiają do sądów, patrząc na dowody jest to wręcz niemożliwe. Rzecz tę miałaby szansę zmodyfikować wyłącznie metamorfoza prawa, a powszechnie każdy wie kraj z kłopotem smogu jak do tej pory nie potrafi sobie poradzić.

Możemy jeszcze spróbować domagać się obrony dóbr prywatnych tego gatunku co sposobność chodzenia na świeżym powietrzu oraz realizowania treningów, regularny trening biegaczy regularnie jest niewykonalny przez wzgląd na tragiczną jakość powietrza. W takim sytuacji zabieganie o należne odszkodowanie jest realne.

Wydaje się, że po pozytywnym zamknięciu sprawy przez sąd dotyczącej odszkodowania za smog zacznie się masa rozpraw w tym gatunku.