Sufity napinane i podwieszane: wady i zalety

Sufity napinane w tej chwili to świeżynka w branży wykańczania wnętrz. Jest to dobra odmiana dla sufitów podwieszanych, wytwarzanych z kartongipsu. Tak czy inaczej oba rodzaje sufitów posiadają swe wady a także zalety. Sufit podwieszany zezwala by utrzymać w pełni płaską konstrukcję sufitu. Wspaniale chowa wszystkie rysy czy elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej bądź elektrycznej. Dzięki nim można zmniejszyć wysokość pokoju.

Powieszenie sufitu powiązane jest jednakże z potrzebą przeprowadzenia prac mokrych. Na początku konstruuje się dedykowany stelaż, który za zadanie ma podtrzymywać płyty a w dalszej kolejności dochodzi do montażu.Kończąc montaż należy uzupełnić luki między elementami. To wspaniały sposób na zmniejszenie głosów docierających na dół z piętra. Pechowo montowania sufitu podwieszanego wiąże się z koniecznością wywalenia wszystkich mebelków z pomieszczenia. W procesie instalacji i docinania płyt wyjątkowo mocno się bałagani. Od takiego problemu uwolni nas sufit napinany. Sufity napinane to wiążąca się z większymi kosztami alternatywa dla sufitu podwieszanego.

Pożytkowanie sufitów napinany jest niezwykle duże, ma się możliwość uzyskać kilkanaście opcji aranżacyjnych. Jeżeli wnętrze nie jest zbyt wysokie należy pomyśleć o suficie napinanym z tkaniny imitującej lustrzane odbicie. To dobry pomysł na sprytne zwiększenie niskiego lokalu. Z drugiej strony niezwykle ciekawy efekt ma się sposobność otrzymać jeśli postawimy na sufity napinane z nowoczesnym podświetleniem ledowym. Niezwykle ciekawie przedstawia się również opcja wykonania indywidualnego nadruku na sufit napinany. W tym celu da się sięgnąć po fotę czy ukochaną wizualizację. U producentów dostępne są również sufity napinane 3D. Dla detalicznych kontrahentów nadal jest to dość kosztowne rozwiązanie. Sufity 3d ujrzeć można raczej w klubach czy innego typu rozrywkowych miejscach. Instalacja takiego sufitu zajmuje jedynie chwilę. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak także przy napinanym łatwo się da naprawić wyciszenie pomieszczenia. W ten sposób jakiekolwiek hałasy nie będą mogły do nas docierać.

Aktualnie udostępniane na rynku sufity napinane mogą mieć dogodny dla Klienta kształt na przykład trójkąta. Wystarczy jedynie uruchomić swoją pomysłowość. Jak już mówiłem największym minusem takich sufitów jest ich wartość. Zaczyna się nawet około 140 zł za m kw..

Dowiedz się więcej o sufitach napinanych https://www.youtube.com/channel/UCIVScskQeJNn16WDr15Lorw