Wybierz mądrze miasto na Śląsku, w którym zamieszkasz

Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były na pewno Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością doskonała lokalizacja do wprowadzenia się. Wypada niemniej rozpatrzyć również inne miasta. Prawie wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, przez co masz szansę nabyć mieszkanie po korzystniejszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo ciekawych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku perfekcyjnie skomunikowana z Katowicami. Jest to też doskonały wybór dla osób lubiących kulturę. Jest tu między innymi Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest także dobrym miastem pod względem architektonicznym. Jesteśmy w stanie w tym mieście znaleźć wiele XIX wiecznych kamienic a także willi, jakie mimo, że w wielu przypadkach potrzebują renowacji, robią wrażenie. Aby zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż i wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny najmu, jak i sprzedaży kwater w Sosnowcu są mniejsze aniżeli średnia cena dla całego województwa. Jest to jeden z motywów, dla jakich kwatery cieszą się w tym regionie tak ogromnym zainteresowaniem.
Zabytki jak również ośrodki turystyczne, na które opłaca się zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Pałac Wilhelma
– Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu Niwce
– Pomnik Jana Pawła II w Sosnowcu usytuowany na Placu Papieskim w Sosnowcu.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska leży na Wyżynie Śląskiej w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma bogatą historię, jaka wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania dużo interesujących zabytków w tym m.in.:
– Kościół św. Marii Magdaleny (1883)
– Kościół pw. św. Pawła Apostoła (1912)
– Wieża wyciągowa szybu „Andrzej” (lata 70. XIX w.)
Pod względem kultury zdołamy też znaleźć dobre propozycje w tym. m.in. Kino Cinema City, Miejskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miejsce z korzystnymi cenami lokali mieszklanych, w jakich warto rozpatrzyć nabycie nieruchomości. Oprócz lokali w starym budownictwie można tutaj znaleźć także korzystne oferty w nowym budownictwie. Aby sprawdzić, aktualne oferty sprzedaży jak też wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.