Zalety sufitów DPS

Napinane sufity to nie żadna świeżynka w urządzaniu wnętrz. Z tym, iż wiele lat temu używano je nade wszystko przy urządzaniu wnętrz moteli i sal konferencyjnych. Teraz opisywana technologia jest popularniejsza i znacząco dostępniejsza cenowo. Zastosowanie powłok napinanych jest rzeczywiście rozmaite – mogą być montowane na prawdę w każdym miejscu, startując od domowej kuchni, a na ogromnych budynkach miejskich kończąc. Sufit napinany ma prawo również spełniać zastosowanie ekranu.

Sufity napinane to odmienny rodzaj sufitów podwieszanych, z tą konkretnie niewspółmiernością, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili mocowanych po obwodzie sufitu pod stropem oraz membrany, jaka jest naciągnięta między nimi. Zaletą napinanych sufitów w stosunku do zwykłego sufitu podwieszanego jest na dobrą sprawę zupełna dowolność projektowania. Mamy sposobność tworzyć niebywale wiele przestrzennych kształtów: łukowych, kulistych. Połączenie tego z kombinacją kolorystyki i świateł gwarantuje nam unikalny skutek. Następną wyższością wymienionych sufitów jest możliwość wyboru de facto dowolnego koloru i jego powierzchni: błyszczącej lub matowej. Sufity takie skutecznie chowają wszelkie nieestetyczne instalacje i stropy, a te z powierzchnią na błysk (zwane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie poszerzyć nasze biuro. Są to również sufity strasznie odporne na wszelkie odkształcenia, uderzenia.

Wieszanie sufitu napinanego to czysta sprawa – jest bezawaryjny i bardzo szybki, ponieważ trwa niewiele godzin (w przeważającej ilości przypadków od 4 do 8 h). Całą operację możemy przeprowadzić nawet bez przymusu wynoszenia mebli i sprzętów z remontowanego mieszkania. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i montaż sufitu napinanego oddajmy obeznanej ekipie. Przy montowania sufitu niezwykle ważne jest, aby zadbać także o jego należyte oświetlenie. Mamy możliwość użyć na przykład paski LED zmienno-kolorowe. Takiego rodzaju sufit na pewno uczyni nasz pokój nowoczesnym i stylowym.

Nie przemalowujemy takiego sufitu, a jego pielęgnacja polega tylko na lekkim przemywaniu.