Zapoznaj się z naszymi poradami odnośnie prania

Pranie pomimo, iż zdaje się być czynnością nadzwyczaj nietrudną, wielu ludziom może stwarzać dość duży kłopot. Pionierskie urządzenia piorące mają programy przedstawione w niezwykle przyjazny sposób, jednakże, co jeśli nasza pralka nie posiada takich unowocześnień? Oto kilka porad, które opłaca się wziąć pod uwagę!

pranie wewnątrz pralki1. Posortowanie ciuchów

Najważniejsze, by nie ładować wszystkich ubrań jednocześnie do pralki. Sortujemy pranie po barwach a także materiałach, z których są wyprodukowane. Jeżeli chodzi o kolory to pranie należy rozdzielić na jasne, czarne jak też kolorowe. Należyta segregacja kolorów umożliwi stronienie od pofarbowania ciuchów. Nie każdy materiał toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej sprawdzać metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez producenta. W odmiennej temperaturze będziemy prać ubrania jeansowe, wełnę czy akryl.

2. Oglądaj metki!

Jak już uprzednio pisaliśmy korzystnie jest zerknąc na rekomendacje odnośnie prania zamieszczane na metkach. Dzięki nim dowiemy się nie wyłącznie, jaka jest odpowiednia temperatura prania, lecz też czy w ogóle powinniśmy prać albo prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniej temperatury. Lekkie tkaniny pierzemy w małych temperaturach. Ciężkie plamy w wysokich. Również ciemne ciuchy opłaca się prać w niskich temperaturach, dzięki temu nie stracą tak szybko swojego koloru.

4. Wybór specyfiku do prania

Czarne, jasne bądź też kolorowe? W zależności od tego, jakie wrzucasz pranie, wybierz właściwy specyfik. Dostępnych jest mnóstwo preparatów – proszki, kapsułki jak też płyny. Nie zapomnij, żeby detergent był dopasowany do koloru prania! Dodatkowo należy także użyć preparatu do płukania, jaki nada ubraniom świeższy zapach. Możesz też dorzucić do prania specjalne chusteczki, które mają za zadanie wychwycić pigmenty, które w razie czego mogły by pofarbować pozostałe pranie.

5. Włączamy pralkę

Posegregowane ciuchy warto umieścić w bębnie pralki, dorzucić detergenty do prania, wybrać właściwy program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki a następnie ją uruchomić. Prawda, iż banalne?